Lazer Epilasyon ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon ile ilgili Bilinmesi Gerekenler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yöntem insanların tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olur. Bu yöntemde birbirine paralel olarak tek dalga boyunca ışın demetleri kullanılır. Lazer epilasyon, lazer teknolojisi ile kişilerin istenmeyen tüylerinden ağrısız ve kısa sürede kurtulmasına verilen isimdir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon vücutta farklı bölgelere uygulanabilir. Diğer yöntemlere göre çok daha kısa sürede yapılır. Bunun yanında lazer epilasyon sonrasında kişilere herhangi bir kısıtlama da uygulanmaz. Lazer epilasyonun tam olarak etki göstermesi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Beyaz tenli ve koyu renk tüylere sahip olan kişilerde çok daha hızlı bir şekilde etki gösterir. Esmer ve açık renk tüyleri olan kişilerde ise etki göstermesi daha uzun sürebilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yöntemi bir cihaz yardımıyla tüylere lazer ışınlarının gönderilmesi ile gerçekleşir. Bu şekilde insanların istenmeyen tüylerden kurtulması amaçlanır. Lazer ışınları cilt yüzeyinden geçer ve kıl köklerini etkiler.

Lazer Epilasyon ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Böylece kıl köklerinin zarara uğramasını sağlar. Bu nedenle bir sonraki aşamada tüyler çok daha zayıf çıkacaktır. İlerleyen dönemlerde ise tüyler hiç çıkmamaya başlayacaktır. Bu işlem ciltte pek çok alana rahatlıkla uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Epilasyon için üç farklı lazer tipi kullanılır. Lazer epilasyonlarda doğru lazer tipinin seçilmesi önemli bir konudur. Bu yöntemlerden hangisinin kişilere uygun olacağına ise uzman kişiler karar vermelidir. Bunun için ise kıl kökü, cilt yapısı gibi etmenlere bakılarak değerlendirme yapılır. En çok kullanılan lazer epilasyon yöntemleri; diode lazer, Nd Yag lazer, Alexandrite şeklindedir.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Bu uygulama karbon peeling cilt yapısından lekelenme, kırışıklık gibi farklı problemleri olan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Bu peeling yönteminde kişilerin yaşı ya da cinsiyeti önemli değildir. Leke ya da kırışıklık sorunları olmayan ancak cildin ölü derisinden kurtulmak isteyen kişiler de bu yöntemi tercih edebilir.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling yönteminde iğne gibi acı verici malzemeler kullanılmaz. Bu nedenle kişilerin canı acımayacaktır. Karbon peeling yöntemi sırasında lazer kullanımı vardır. Bu nedenle insanlar hafif bir ısı hissederler ancak ağrı ya da acı gibi bir durum söz konusu olmaz.

Karbon peeling yönteminde cilt yüzeyinde deformasyon gibi istenmeyen bir durum söz konusu olmaz. Bu yöntemden sonra ciltte kızarıklık gibi durumlar da söz konusu olmaz. Bu sayede insanlar yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Karbon peeling işleminin fiyatları uygulanacak olan seansa bağlı olarak değişiklik gösterir.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde cildin gençleştirilmesi ve daha güzel olması sağlanır. Altın iğne uygulaması fraksiyonel radyo frekansı ismi ile de bilinen bir yöntemdir. Çevresel etkiler, yaşlanma gibi sebeplerle ciltte oluşabilecek lekelenme ve deformasyon gibi sorunların giderilmesi amacı ile çalışmalar yapılır.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Bu uygulama yanık ve yara izi gibi oluşumların giderilmesi, boyun, dekolte ve gıdı bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi, yaşlanma izlerinin ortadan kaldırılması, ince kırışıklık durumlarının ortadan kaldırılması gibi işlemler için tercih edilir.

Lazer Epilasyon ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın iğne uygulamasından sonra kişilerin güneşten korunması önemlidir. Bu nedenle yaz aylarında dikkatli olmak koşulu ile yapılabilir. Ancak kış ve bahar ayları bu uygulama için çok daha uygun olan aylardan biridir.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne uygulaması sayesinde ciltte gözle görülür bir değişim söz konusu olur. Altın iğne uygulamaları diğer yöntemler ile kıyaslandığında son derece uygundur. Altın iğne yöntemi sayesinde kişilerin cildinde oldukça güzel bir değişim gözlemlenir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lazer Epilasyon ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin