Özel Ambulans Fiyatları 2022 | Özel Ambulans Ücretleri Ne Kadar?

Özel Ambulans Fiyatları 2022
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Ambulans Fiyatları 2022 senesinde koronavirüs pandemisinin baş göstermesiyle en çok merak edilen sağlık konularının başında gelmektedir. Özellikle hastanın bir hastaneden diğer hastaneye taşınması ya da evde kalan hastanın hastaneye taşınması gibi süreçlerde kullanılan Özel ambulans hizmeti neredeyse Türkiye’nin tamamında mevcut. Ancak tam teşekküllü ambulans fiyatı daha çok İstanbul, Ankara ve İzmir gibi mega kentler de daha sık kullanılıp, araştırılıyor. Biz de sizler için Hasta Nakil ambulansı ücretleri ve genel şehirler arası ambulans fiyatları listesini derledik.

Özel Ambulans Fiyatları 2022

Özel Ambulans Fiyatları 2022… SGK ücretsiz ambulans hizmeti faaliyetini sürdürüyor. Fakat özel durumlarda ya da istek dahilinde özel ambulans hizmetinden de yararlanmak mümkün. Bunun için Özel Ambulans Kiralama hizmeti sunan onlarca şirket bulunuyor. Hepsinin fiyat politikası farklı olsa da ortalama bir ücrete sahip.

Özel Ambulans Ücretleri 2022

Özel ambulanslar evden eve, hastaneden hastaneye gibi faaliyetlerde bulunduğu gibi şehirler arası hizmeti de bulunuyor. Tabi bu durum, hasta ve hasta yakınları için de büyük avantajlar sunuyor. Özellikle hastanın gideceği yere hızlı ulaşması, ambulansın tam teşekküllü olması ve görevlilerin her türlü konuda yardımcı olması gibi.

İşte bu tarz avantajlardan dolayı özel ambulans fiyatları konusu da vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırıyor. Öncelikli olarak özel ambulans ücretleri listesinin ilden ile farklılık gösterdiğini belirtmemiz lazım. Özel Ambulans Fiyatları 2022.. Ambulans kiralama şirketine göre şehirlerarası veya şehir içi hasta taşıma seçeneğini seçebilirsiniz. Tabi bu durumlar özel ambulans fiyat skalasında değişikliğe de yol açıyor.

Özel Ambulans Fiyatları 2022

Özel Ambulans Nasıl Kiralanır?

  • Özel ambulans kiralama faaliyetleri en yakın mesafe fiyatı olarak 2022 yılı itibariyle 250 TL olarak belirlenmiştir.
  • İlaveten şehir içerisinde belli bir noktaya gidecek hastadan kilometre başında 7 TL ücret istenmektedir. Fakat yakıt fiyatlarının artışı bu fiyatı şirketten şirkete değiştirebilir.
  • Varılacak nokta hastane ya da bakım evi il dışındaysa kilometre başı tutarı 4 liraya kadar geriliyor.
  • Özel ambulans firmalarıyla iletişime geçerek 2 şehir arasında fiyatları öğrenmek de mümkün.
  • Fakat bu faaliyet şehir içinde olacaksa çoğunlukla gidilecek mesafe baz alınıyor.
  • Mesela İstanbul özel ambulans faaliyetinden yararlanan ve 30 KM’lik bir güzergah seçen kişi bu hizmet karşılığında 250 TL + 210 TL KM başına olmak üzere totalde 460 TL’lik bir ücret ödeyecektir.

Uçak Ambulans Kiralama Ücretleri 2022

Özel Ambulans Fiyatları 2022… Uçak Ambulans Kiralama ücretleri de çoğunlukla varlıklı kişilerin zorlu şartlar altında kaldığı durumlarda kullanılabiliyor. Ancak bu hizmetin oldukça pahalı olduğunu söylememiz gerekiyor. Bilhassa ivedi durumlar dışında uçak hava ambulansı kullanımının pek de yaygın olduğunu söyleyemeyiz. Hatırlarsanız koronavirüs döneminde yurt dışında kalan vatandaşlarımız için devlet, uçak ambulans ile korona hastalarını Türkiye’ye getirmişti.

İstanbul Özel Ambulans Ücretleri 2022

  • Uçak ambulansı kiralama işlemleri karadaki ambulansa göre farklı kurallar çerçevesinde ilerliyor.
  • Büyük çoğunlukla uçuş fiyatı döviz cinsinden belirleniyor. Bu da günümüz kurlarını ele alacak olmanız demek.
  • Yine farklı şirketlere göre ücretler farklılık gösterse de ortalama uçak ambulans ücretleri 2500 dolar + KDV şeklinde ilerliyor. Bu fiyat uçuş süresine ve modele göre değişiklik gösterebilir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel Ambulans Fiyatları 2022 | Özel Ambulans Ücretleri Ne Kadar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin