Metaverse Geleceği

Metaverse Geleceği
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse Geleceği dünyamızı değiştirecek ve hemen hemen her endüstrinin geleceğini şekillendirecek bir sonraki büyük şey gibi görünüyor. Bu yüzden perakende dahil olmak üzere endüstri toplantılarında günün konuşması budur.

Metaverse Geleceği

Quo Vadis Başkanı John Zolidis, Las Vegas’taki son Shoptalk konferansında Metaverse’in nasıl ana tema olduğuna dikkat çekti. Zolidis, “Sanal dünyalarda gerçek dolar harcayan bir meta müşteriden daha dijital olarak dönüştürülmüş bir şey yoktur.” Dedi. “Gözlerinizi devirmeden önce, Metaverse hakkındaki tüm konuşmalara rağmen, bunun ne anlama geldiği, olacağı veya ne kadar önemli olacağı konusunda çok az fikir birliği olduğunu düşünün. Bunun yerine, işe yaramak için ilk şüpheciliğimizi yendik. Metaverse’in gerçek bir şey olacağına dair görüş (bazı ironi amaçlı).

Yine de perakendeciliğin geleceğinin Metaverse dünyasında nasıl olacağı konusunda bir fikir birliği yok gibi görünüyor. Kazananlar kimler olacak?

Zolidis, “Metaverse’de kazanmak için konumlanan şirketlerin, nitelikleri dijital formatlarda tercüme edebilen markaları ve Metaverse’in çalışmasını ve ticaretin gerçekleşmesini sağlayacak altyapıyı sağlayan işletmeleri içerdiğine inanıyoruz.” dedi.

Basitçe söylemek gerekirse, Metaverse geleneksel perakendeciliği çevrimiçi ve sanal perakendecilikle birleştirmeyi mümkün kılacağı için bildiğimiz perakendeciliği değiştirecek.

Metaverse Geleceği

Elon Musk Twitter İçin Ne Planladı?

NCR Corp. Profesyonel Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Amla’ya göre Metaverse, zorlu bir on yılı geride bırakmaya çalışırken endüstrinin ihtiyaç duyduğu şey.

Amla, “Metaverse’in gelişi, perakendecilerin müşterilere bulundukları yerde ulaşmada daha rekabetçi olmak için dönüşüme devam etmeleri için acil bir fırsat sağlayacak.” Dedi. “Bir süredir perakende sektörü için en iyi haber, Metaverse’in geliyor ve oyunu kendi lehlerine yeniden şekillendirmek ve müşterileri için benzersiz deneyimler yaratmak isteyen perakendeciler için dev bir sıfırlama fırsatı sunuyor.”

Metaverse geleceği… Bazı markalar için zaten burada ve alışveriş yapanlar için benzersiz bir deneyim yaratıyor. Örneğin, Nike’ın metaverse mağazasının Aralık ayındaki başlangıcından bu yana zaten 7 milyon ziyaretçi çektiği bildiriliyor.

Yazılım teknolojisi şirketi XMANNA’nın COO’su Meriav Harel, Metaverse’in sanal mağazalar aracılığıyla perakendeciliği nasıl değiştireceğine dikkat çekti.

Harel, “Metaverse, müşterilerin 3 boyutlu bir ortama adım atıp etkileşimde bulunabilecekleri, böylece hem müşteriler hem de perakendeciler için perakendenin geleceğinde devrim yaratabilecekleri ‘internetin geleceği’ olarak görülebilir.” Dedi. “Kullanıcı deneyimi, sanal mağazadaki öğelerle etkileşimi içerirken, nakliye için mevcut olan fiziksel öğeler, NFT’ler tarafından satın alma veya ticarete uygun 3D varlıklar olarak temsil edilebilir. Kullanıcı verileri, her müşteriye özel özel bir deneyim sağlayacaktır. Bu, her iki dünyanın en iyilerini birleştiren kişiselleştirilmiş, kullanışlı ve yenilikçi bir alışveriş deneyimi.”

Metaverse, bir şirketin doğrudan satış stratejisini artırarak kar marjlarını artırmasına yardımcı olabilir.

Singulos Research CEO’su Dr. Brad Quinton, “Metaverse ve özellikle artırılmış gerçeklik (AR), perakende üzerinde derin ve geniş kapsamlı bir etkiye sahip olacak” dedi. “AR’da gelişen teknolojiler, tüketici-perakendeci ilişkisindeki güç dengesini tüketiciye doğru sallamaya devam edecek. Metaverse Geleceği… Telefonlar, tabletler ve gözlüklerdeki akıllı, bağlama duyarlı AR uygulamalarıyla güçlendirilen AR kullanıcıları, nesnelere basitçe bakabilecekler. bir mağazada (hatta sokakta) ve o nesneye özgü bir dizi dijital bilgiye otomatik olarak erişin. İncelemelerden rakip fiyatlarına ve alternatif ürünlere kadar uzanan bilgiler, nihai bilgi etkin tüketiciyi yaratacaktır.”

Bu, benzersiz bir müşteri deneyimi sunmak için geleneksel perakendeciliği sanal ve çevrimiçi perakendecilikle birleştireceğinden, alışverişi verimli ve etkili hale getirecektir.

Quinton, “Örnek olarak, büyük bir perakendeciye girdiğinizi, yeni bir çift ayakkabıya baktığınızı ve bu noktada AR yardımcınızın aynı ayakkabıları otomatik olarak başka bir yerde 50 $ daha ucuza bulduğunu hayal edin” dedi. “Ayakkabılara bakarak ilgi göstermeye devam ederken, AR size aynı gün teslimat için sipariş vermek isteyip istemediğinizi soruyor.”

Metaverse Geleceği… Bir AR asistanı, perakende ortamına yapılan büyük bir değişimde müşteri çıkarlarını hızla karşılayabilir.

“Sokakta yürürken aynı senaryoyu hayal edin ve AR asistanınızın çevrimiçi bir vintage satıcıda hızla bulduğu havalı yeni bir el çantasına sahip birini gördüğünüzde. Akıllı AR, gerçek dünyalarımız ile çevrimiçi kaynaklar arasında otomatik bir bağlantı sağlayacak ve perakende,” dedi Quinton.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Metaverse Geleceği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin