İstanbul’a Taşınmak Sizin İçin Doğru Bir Fikir Mi?

İstanbul Türkiye'nin en kalabalık nüfusuna sahip olan şehridir ve aynı zamanda iş olanakları açısından da en geniş seçenek yelpazesini sunabilir.

İstanbul'a Taşınmak Sizin İçin Doğru Bir Fikir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu nedenle, her yol çok sayıda kişi bu şehre taşınma konusunda ciddi kararsızlıklar yaşayabiliyor. İstanbul’a taşınmak doğru bir fikir mi konusu bu şehirde yaşamanın avantajları ve dezavantajları dikkate alınarak değerlendirilmelidir. Aksi halde varacağınız sonuç sizi yanıltabilir.

Elbette herkes için bu sorunun yanıtı net bir şekilde “evet” olamayacağı gibi “hayır” da olamaz. Önemli olan bu şehirde yaşamanın size uygun olup olmadığını belirlemenizdir. Bunu belirlemek için de şehirde yaşamanın avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirmenizde fayda var.

İstanbul’da Yaşamanın Avantajları

Öncelikle bu şehirde yaşamanın kültür ve sanat ile iç içe olmak anlamına geldiğini belirtelim. Ülkemizde kültür ve sanat etkinliklerinin nabzı İstanbul’da atıyor ve dolayısıyla bu şehirde yaşayanların son derece şanslı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Tüm yıl boyunca şehrin dört bir yanında kültür ve sanat aktiviteleri düzenleniyor. Dolayısıyla bu şehirde yaşarken her türlü aktiviteye dilediğiniz zaman katılma fırsatınız oluyor.

İstanbul’da yaşadığınızda sadece kültür ve sanat ile değil tarih ile de iç içe bir yaşam sürüyorsunuz. En eski yerleşim bölgelerinden biri olan bu kente yüzyıllardır dimdik ayakta kalmayı başarmış olan onlarca farklı tarihi yapı var. Dolayısıyla her dışarıya çıktığınızda bu eşsiz yapıları görme ve boş zamanlarını da tarihi yerleri gezme şansınız oluyor. İstanbul’un her yıl yurt dışından ve hatta dünyanın dört bir yanında turist çeken bir şehir olduğunu unutmayın. Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşıyor olmak, kuşkusuz hatırı sayılır derecede önemli bir avantajdır.

İstanbul'a Taşınmak Sizin İçin Doğru Bir Fikir Mi?

Şehrin doğal güzelliklerini de göz ardı etmemek gerekiyor. İstanbul dendiğinde genellikle akla kalabalık ve keşmekeş bir kent ortamı geliyor. Oysa bu şehrin doğal güzelliklerle iç içe bir metropol olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Çok kısa bir yolculuk ile ülkemizin en eşsiz doğal güzelliklerine ulaşma şansınız bulunuyor. Kısacası şehir yaşamından biraz uzaklaşmak istediğinizde doğanın sizi kucaklayabileceği onlarca farklı alanın olduğunu da hatırlatmak isteriz. Dilediğiniz zaman şehir değiştirmeden de doğa ile baş başa zaman geçirebileceğiniz onlarca farklı orman ve mesire alanları bulunuyor.

İstanbul’da eğlence hayatının da 7/24 hız kesmeden devam ettiğine değinelim. Hafta sonlarını ya da boş zamanlarını eğlence mekanlarında geçirmek isteyenlerin karşısına yüzlerce farklı seçenek çıkıyor. Tüm eğlence anlayışlarına uygun mekanlar bu şehirde aktif bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Hayatından eğlenceyi eksik etmek istemeyenler için İstanbul’un harika bir seçenek olduğunu belirtebiliriz.

Bir diğer avantaj da ev bulmanın gayet kolay olmasıdır. Satılık ya da kiralık bir ev aradığını da diğer şehirlere nazaran çok daha fazla sayıda alternatif ile karşılaşabiliyorsunuz. Üstelik sadece belirlediğiniz semtlere yönelik olarak aramalar da yapabiliyorsunuz. Siz de hepsiemlak adresini ziyaret etmeniz durumunda İstanbul Sultangazi satılık daire gibi belirli bir bölgeye yönelik kiralık ve satılık ev ilanlarını görebilirsiniz. Fiyatlar hakkında fikir edinebilir ve hangi bölgelerde fiyatların yüksek ya da ucuz olduğu bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Yaşamanın Dezavantajları

Türkiye’nin en kalabalık şehrine yerleşecek olduğunuzu unutmayın. Bu nedenle, özellikle merkezi bölgelerde sürekli olarak bir insan kalabalığı ile karşılaşacaksınız. Trafik sorunu artık şehrin kronikleşmiş problemlerinden biridir. Dolayısıyla İstanbul’un dezavantajları arasında yoğun trafik problemi de bulunuyor. Gününüzün belirli bir bölümünü trafikte zaman kaybederek geçirmek zorunda kalacağınızı belirtelim. Bazı bölgelerde ev kiralarının ve satılık ev fiyatlarının yüksek olması da bir dezavantaj olarak kabul edilebilir. Ancak bütçenize uygun bir kiralık ev bulmak için doğru adresi yani hepsiemlak internet sitesini seçmeniz yeterli olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’a Taşınmak Sizin İçin Doğru Bir Fikir Mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin