XTZ coin yorum 2022 – Tezos coin geleceği 2022

XTZ coin yorum 2022
XTZ coin yorum 2022
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XTZ coin yorum 2022 ve geleceği konuları Türkiye’de Tezos’un çok sayıda holdersı olması nedeniyle sıklıkla sorgulanmaktadır. Tezos da tıpkı Enjin gibi kripto para ekosisteminin en eksi varlıklarından birisidir. CMC’ye 04.10.2017 tarihinde dahil olan, bugüne kadar ise birçok yol haritası amacını gerçekleştiren Tezos coin (XTZ Token), Binance borsasında da listelenmiştir. Dolayısıyla kripto düzleminde en çok yatırımcısı bulunan birimlerinin başında gelmektedir. Bu nedenle XTZ TRY yorum ve XTZ coin haberleri sıklıkla takip edilmektedir. Biz de kucukcekmeceden.com olarak XTZ coin geleceği ve XTZ coin yorum 2022 yorum kısmını sizler için düzenledik. Ayrıca XTZ coin grafik ve Tezos coin hedef fiyat ile ilgili analistlerin detaylı incelemelerine de yer verdik.

IOTA coin yorum 2022 – IOTA coin geleceği 2022

XTZ coin yorum 2022

Tezos projesi, akıllı sözleşme platformunu ve Tezos (XTZ) tokenini kapsayan bir ekosistemdir. Tezos platformu, rakip protokollerden gelen yeniliklerin Tezos blok zinciri ve paydaşları tarafından kolayca benimsenebilmesi anlamında “son kripto para birimi” olma hedefiyle tasarlanmıştır. Bu şekilde Tezos, kullanıcılarının kripto evrendeki teknolojik gelişmelerden haberdar olmasına izin verirken, defteri için “kendi kendini değiştiren” bir sistemin uygulanmasını vaat ediyor. Onlara göre bu, paydaşlar ağdaki değişiklikleri onayladıktan sonra platformun sert çatallara başvurmadan kendini yükseltme yeteneğine sahip olduğu anlamına geliyor.

XTZ coin yorum 2022

Tezos’un önerdiği bir diğer büyük değişiklik, kurucularının gerçek hayattaki demokratik modellerin taklidi olarak tanımladığı şeye dayanan yeni bir yönetişim modelidir. Sistem “zincir içi yönetişim” olarak adlandırılıyor ve Tezos ağının kendi kendini düzelten defteri ile el ele çalışması gerekiyor. Bu ikisi, Tezos’un platformuna çekmeyi amaçladığı kullanıcılar için masaya ne getirebilir?

Tezos, akıllı sözleşmeler geliştirmek ve uygulamak için dağıtılmış ve izinsiz bir platform olarak tasarlandı. Kendini Ethereum, EOS veya TRON gibi rakiplerinden ayırmak için Tezos, zincir üstü yönetişim sistemini, “Liquid Proof of Stake” (LPOS) olarak adlandırdığı delege edilmiş hisse kanıtı (dPOS) konsensüs modelinin kendi versiyonuyla birlikte çalıştırdı. ). Bununla Tezos, güvenlik ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden standart dPOS’un sunduğu avantajları korumayı umuyor.

Bu modelde, XTZ madeni para sahipleri, fiilen mülkiyeti devretmeden işlemleri doğrulama haklarını devredebilir. Örneğin, Tezos’un dPOS’taki varyantının EOS tarafından kullanılandan farklı olduğu yer burasıdır. Tezos, ağ konsensüsü için gerekli blokları üreten sabit bir delege grubuna sahip olmak yerine, yetkilendirme sistemini tamamen isteğe bağlı hale getiriyor. Standart dPOS tartışmasız daha fazla ölçeklenebilirliğe izin verirken, sıvı PoS’nin küçük token sahiplerinin seyreltilmesini en aza indirmesi bekleniyor. Yerleştirildiğinde Tezos, madeni para sahipleri arasındaki hesap verebilirlik ve koordinasyona ek bir odaklanma ile zincir üstü yönetişim modelini güçlendirmeyi umuyor.

XTZ coin geleceği 2022

Tezos coin geleceği 2022

Tezos’un Liquid Proof of Stake modeli uygulaması, “pişirme” adı altında geçen stake sürecine de yansıyor. Pişirme, kullanıcının özel madencilik donanımına sahip olmasını ve elektrik faturalarına çok fazla harcama yapmasını gerektirmez. Bunun nedeni, sürece dahil olan karmaşık kriptografik bulmacaların çözümünün olmamasıdır. Bunun yerine blok oluşturma, sahip oldukları coinlerin seçimi ile bunu yapma hakkını elde eden paydaşlar tarafından gerçekleştirilir. Tezos platformu, “fırıncılar” token mevduatları (veya “tahviller”) taahhüt ederek ve blokların imzalanması ve oluşturulması için ödüller alarak, sahibinin hissesi ile orantılı olarak pişirme haklarını devreder. Kabul edilemez herhangi bir davranış sergileyen kişiler mevduatlarını kaybetmekle yükümlüdür.

Oy haklarına ek olarak, LPOS modeli, herhangi bir token sahibinin pişirme haklarını ağdaki diğer katılımcılara devretmesine izin verir. Temsilci değiştirme, topluluk içinde daha yakın koordinasyonu teşvik etmeyi umarken, kullanıcıları uygunsuz davranışlarda bulunmaktan (çifte harcamaya teşebbüs etmek gibi) caydırmak için kullanılabilecek bir seçenektir. XTZ coin yorum 2022…. Kullanıcılar sürece fiilen katılmak istemiyorsa, pişirme delegasyonu bir seçenek olmaya devam ediyor. Pişirme sürecinin kendisine gelince, gereksinimler, sabit bir internet bağlantısına ve en az 8 GB RAM’e ek olarak sabit miktarda Tezos tokenine sahip olmaktır. Liquid Proof of Stake sistemine girişin önündeki engellerin, ademi merkeziyetçiliği teşvik etmek için zamanla, pişirme için gereken Tezos madeni paralarının sayısındaki kademeli azalmayla birlikte ortadan kalkması bekleniyor.

Fırında onaylama ve rulolar, Tezos’un fırınlama sisteminin başka bir özelliğidir. Onaylama, bir paydaştan bir bloğun geçerliliğinin doğrulanmasına tanık olarak hareket etmesini istemeyi içerir. Rulolar, temsilcinin topladığı jeton setleridir ve devredilen jetonların miktarı ile ilgili pişirme kapasitesi arasındaki ilişkiyi gösterir.

Tezos’un yaratıcıları, pişirme sisteminin arkasındaki tüm altyapının, büyük oylama koalisyonlarının ve büyük paydaşların egemenliğini önleyeceğini umuyor. Ortaya çıkmaları olası bir seçenek olsa da, platform, gücün birkaç elde çok fazla yoğunlaşması durumunda yeniden dağıtım gerekirse, madeni para sahiplerinin çabalarına katılmasını kolaylaştırmayı umuyor.

XTZ coin nedir

XTZ coin geleceği 2022

XTZ coin yorum 2022… Tezos platformu, blok zincirinin gerektirebileceği çeşitli işlem ve fikir birliği modelleriyle uyumluluk sunan genel bir ağ kabuğu protokolü kullanır. Bu sistemin modüler yapısının, ağın “kendi kendini değiştiren” potansiyelini güçlendirmesi beklenir. Platformun kaynak kodu, mevcut protokolleri doğrudan değiştirebilen modüllerin oluşturulmasına izin veren OCaml programlama dilinde yazılmıştır.

Tezos’un ağ kabuğu, “blockchain protokolü” olarak tanımlanan şeyin oluşturulması için fikir birliği ve işlem protokollerinin kombinasyonuna izin verir. Bu protokol, sırayla, genel olarak Tezos blok zincirinde yapılan bir grup değişikliğe ev sahipliği yapacak. Blokları, protokolün (veya zincirin) kendisini değiştirebilen operatörler olarak belirlenmiştir. Bu nedenle, bu blok zinciri protokolü, platform kullanıcılarına sistemdeki yükseltmeleri ve değişiklikleri oylama fırsatı vererek “iç gözlem” durumu olarak tanımlanan şeyi başarır.

Hataları gidermenin yanı sıra Tezos platformu, kodunun ve üzerindeki bilgilerin güvenliğini ve merkezi olmayan kalitesini korurken üçüncü tarafların doğrulama prosedürüne karışmasını önlemeyi umuyor. Aynı zamanda Tezos, yetkisiz tarafların blok zinciri tabanlı uygulamalarını sansürlemeye veya durdurmaya çalışabileceği olayların önlenmesini amaçlar.

XTZ coin nedir?

Zincir üstü yönetişim, Tezos’un en çok pazarlanan özelliklerinden biridir. Ethereum’un Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonunu (DAO) vuran saldırıdan ilham alan Tezos’un yaratıcıları, benzer bir senaryodan kaçınmaya ve ağdaki tüm paydaşların onu yönetmeye ve gelecekteki yönünü belirlemeye katılmasını sağlamaya çalıştı. Bunu yapmak için Tezos, platformda önerilen değişiklikleri protokol veya kod değişiklikleri şeklinde veya oylama sisteminin kendisinde oylamalarına izin veren bir oylama sistemi uyguladı. Bu şekilde, topluluk muhtemelen büyük anlaşmazlıklardan ve ağın gelişimini yavaşlatabilecek hiziplerin ortaya çıkmasından kaçınacaktır.

TEZOS coin yorum 2022

XTZ coin yorum 2022… Tezos platformuyla ilgilenen herhangi bir geliştirici, sistem yükseltmeleri için tekliflerini öne sürme ve masaya getirdikleri için tazmin edilmesini talep etme hakkına sahiptir. Bunu Tezos madeni parası (XTZ, “tez” veya “tezzie”) sahiplerinin bu teklifler lehte veya aleyhte oy kullanmaları takip eder. Teklif olumlu karşılanırsa, önerilen değişiklik uygulanacak ve söz konusu geliştirici Tezos madeni paralarında uygun tazminatı alacak. Bu geliştiricilerin resmi bir işvereni veya sponsoru olması gerekmez ve yalnızca ilk etapta dikkatlerini Tezos’a çeken segmentlerde çalışabilirler. Buradaki fikir, platformun geleceği hakkında karşıt görüşlere sahip olanlar arasındaki sürtünmeyi azaltmak için zincir üstü yönetişim sistemi ile Tezos ağına olabildiğince çok geliştirici çekmek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
XTZ coin yorum 2022 – Tezos coin geleceği 2022

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin