XNO coin nedir? XNO coin geleceği 2022, yorumları!

XNO coin nedir?
XNO coin nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XNO coin nedir? NANO ismiyle de bilinen kripto para birimi güncelleme geçirerek XNO belirteçinde karar kıldı. Binance ve CMC, NANO’nun ismini güncellerken biz de sirketdedikodulari.com olarak XNO coin geleceği ve yorumları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İşte XNO coin fiyat analizinden grafik hareketlerine, proje detayından yeni listelenmelere kadar merak ettiğiniz soruların tüm cevabı.

XNO coin nedir?

XNO kripto para birimi, işlem ücreti olmayan, enerji açısından son derece verimli, sürtünmesiz bir değişim aracı olacak şekilde tasarlanmış bir madeni paradır. Nano, bu başarıları geleneksel blok zincirlerden tamamen farklı bir tasarım kullanarak gerçekleştirir. Nano’nun amacı, kullanıcı dostu, uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir bir sistem oluşturarak kripto ödemelerinin genel olarak benimsenmesini hızlandırmaktır.

Bugün Nano olarak bilinen madeni para, orijinal olarak RaiBlocks veya XRB olarak adlandırıldı. 2018 yılında şirket kendini Nano olarak yeniden markalaştırmaya karar verdi. XRB yerine Nano’nun borsa sembolü artık NANO’dur.

Dijital para birimi olarak hizmet verme açısından Nano’nun hedefleri Bitcoin’e çok benzer. En büyük farklar, Nano’nun bu amaçlara nasıl ulaşmayı amaçladığı konusunda yatmaktadır. Ancak son güncelleme ile birlikte bilinen son ismi XNO olarak değiştirilmiştir.

XNO coin geleceği 2022

XNO coin geleceği 2022

Zamanında yaratılan birçok madeni paranın aksine, Nano bir ilk madeni para teklifi (ICO) tutmadı. Bunun yerine, Nano’nun dağıtım süreci bir şekilde bir kripto uçağına benziyordu. Nano’nun maksimum kaynağı 133.248,297’dir. Resmi web sitesine göre, 2021 itibariyle mevcut tüm NANO dağıtıldı. Madencilik faaliyeti olmadığı için asla yeni bir NANO çıkarılmayacak.

Ağ işlemleri, ağdaki temsilcilerin (düğümlerin) oylarıyla onaylanır. Hesap sahipleri, her temsilciye, her hesabın sahip olduğu Nano miktarıyla doğru orantılı olarak bir oy ağırlığı verir. XNO coin nedir? Temsilciler her bloğun geçerliliği konusunda oy verirken fikir birliğine varılır. Başka bir deyişle, Nano sahipleri temsilcilere oy kullanma yetkisi verir ve bir kullanıcı ne kadar çok Nano tutarsa, temsilcilere o kadar fazla güç verir.

Bu yöntem, Nano’yu elinde tutan kullanıcıların, madeni paralarının kontrolünden vazgeçmek veya ağ üzerinde stake etmek zorunda kalmadan kendi adlarına oy vermek istedikleri temsilciyi seçmelerine izin vermeyi amaçlamaktadır (Ethereum gibi bir hisse kanıtı blok zincirinin gerektirdiği gibi).

XNO coin yorum 2022

Nano’yu elinde tutanlar, kimin fikir birliği oluşturacağına karar verme gücüne sahiptir. Nano’nun arkasındaki ekip, bunun madencilik şirketlerine güç vermekten daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyor. Bu oylama süreci aynı zamanda enerji açısından verimlidir ve Nano’nun işlem ücreti gerektirmeden çalışmasına olanak tanır.

Nano defteri, Blok Kafes adlı bir yapı kullanır. Blok Kafes, ağdaki her hesaba kendi blok zincirini sağlar. Blok Kafes kurulumunda, kendi zincirlerine blok ekleyebilen tek kişi bireysel hesap sahibidir.

Bu, madencilerin ilgili ödülleri almak için bir sonraki bloğu eklemeye çalışırken birbirleriyle sürekli rekabet halinde olduğu tek bir zincirin olduğu çoğu blok zincirinden farklıdır. Nano’nun arkasındaki ekip, Block Lattice’in güvenlik sağladığını ve ağ üzerinde aynı anda çok sayıda işlemin gerçekleşmesine izin verdiğini (ölçeklenebilirlik olarak da anılır) savunuyor.

XNO coin fiyat analizi

Yatırımcıların kriptoya yatırım yapmadan önce bilmeleri gereken birkaç şey var. Muhtemelen en önemlisi: Altcoinler riskli ve değişken olma eğilimindedir. Bu, özellikle Nano gibi küçük piyasa değeri olan madeni paralar için geçerli olabilir.

Bu yazının yazıldığı tarihte, Nano’nun 571,5 milyon dolarlık bir piyasa değeri vardı ve bu da onu piyasa değerine göre 103. en büyük madeni para haline getirdi.

Nano fiyatı, 2017 yılının Mart ayında ulaşılan tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,006$’dan %53.000’den fazla arttı. Bununla birlikte, madeni para, Ocak 2018’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.62$’dan %90’dan fazla düştü.

NANO coin yorum2022

Bu, Nano kripto para birimi gibi madeni paraların, yalnızca ticarete tam zamanında girip çıkmayı başaran birkaç yatırımcı için spekülatif yatırımlar olduğunu gösteriyor. Kısa vadeli tüccarlar, daha küçük piyasa değeri ve daha yüksek volatiliteye sahip varlıklarda meydana gelen günlük ve haftalık fiyat dalgalanmalarından da faydalanabilirler.

XNO coin nedir? Ancak yatırımda her zaman olduğu gibi, hiçbir sonuç garanti edilmez. Daha az değişken bir değer deposu veya daha istikrarlı uzun vadeli yatırımlar arayanlar, başka bir yere bakmayı düşünmek isteyebilirler.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
XNO coin nedir? XNO coin geleceği 2022, yorumları!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin