PSP token nedir? Paraswap coin nedir? PSP geleceği 2022

PSP token nedir?
PSP token nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PSP token nedir? 2021 yılının son aylarında piyasaya çıkan ve hali hazırda CMC üzerinde 6 bini aşkın kullanıcının izleme listesinde yer alan Paraswap coin, BTC’nin düşüşüyle birlikte keskin bir grafik çöküşü yaşadı. Son güncellemelerin ardından PSP coin fiyatı 03.02.2022 itibari ile $0.145 dolardan işlem görmektedir. Biz de kucukcekmeceden.com olarak PSP token yorum 2022 ve grafik izlenimlerini sizler için derledik. İşte karşınızda Paraswap geleceği…

PSP token nedir?

Paraswap, son zamanlarda 8400’den fazla PSP’yi havadan düşüren ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 12 bin dolarlık bir değere sahip olan önde gelen bir proje olarak ortaya çıktı.

Paraswap, 1 inç veya 0x Matcha’ya benzer bir DEX Toplayıcıdır. Kısacası, Paraswap, kullanıcılara mümkün olan en düşük işlem maliyetini ve en yüksek değeri sağlayan birden fazla DEX’te en iyi işlem oranını bulmak için bir arama motoru kullanır.

Paraswap gibi DEX Toplayıcılarının mutlaka herhangi bir likidite havuzuna sahip olmadığını anlamak zorunludur. Bunun yerine, diğer AMM DEX’lerden gelen likiditeyi kullanırlar ve küçük bir miktar ücret alırlar veya sonradan meydana gelen herhangi bir kaymayı talep ederler.

Ancak Paraswap şu anda ücretsiz olarak çalışmaktadır. Ayrıca meydana gelen herhangi bir kaymanın sadece %50’si Paraswap tarafından toplanacak, diğer yarısı ise kullanıcılara geri dağıtılacaktır. Bu, kullanıcılar için en iyi faydayı sağlayacaktır.

Paraswap coin nedir?

PSP, protokolün ademi merkeziyetçiliğini ve verimliliğini artırmak için kullanılan Paraswap’ın yerel belirtecidir. Yaklaşık 20.000 kullanıcı, şu anda 240 milyon dolardan fazla olan Paraswap jetonlarının airdropunu aldı.

PSP coin geleceği 2022

PSP token nedir? Diğer tüm DEX Toplayıcılar gibi, Paraswap’ın çalışma şekli oldukça benzerdir. Aşağıdaki gibi bir ticaret süreci gerçekleşir:

  • Kullanıcı, takas etmek istediği jeton miktarını belirler.
  • Paraswap, desteklenen tüm DEX’ler arasında en iyi işlem oranını bulur.
  • Paraswap daha sonra kullanıcıya ayrıntılı bilgi ve tüm ticaret rotalarını sağlar.
  • Kullanıcı en uygun olanı seçer ve işlemi gerçekleştirmeye başlar.
  • Takas daha sonra yürütülür ve ilgili jetonlar kullanıcıya gönderilir.

En iyi fiyatı elde etmek için Paraswap, aşağıdakiler gibi çeşitli yollar uygular:

Emirlerin Yürütülmesini Optimize Edin: Paraswap, işleminizi birden çok DEX’te birden çok siparişe bölebilir. Örneğin 500 ETH’den DAI’ye takas yapmak istiyorsanız takas işleminiz 4 bölüme ayrılacaktır:

  1. ParaSwapPool (%50)
  2. Kyber (%22)
  3. SushiSwap (%18)
  4. UniswapV2 (%10)

Ek işlem: Bazen doğrudan ticaret en iyi seçenek değildir. Örneğin, sUSD’den ETH’ye geçiş yapmak istiyorsanız, sUSD ⇒ ETH rotası aslında en uygun kurulum değil, aslında sUSD ⇒ USDT/DAI ⇒ ETH rotasıdır.

Gaz Optimizasyonları: Paraswap, GST2 Gaz Simgesini uygulamak (fiyatlar düşükken gazın tokenleştirilmesini sağlamak) gibi birden fazla çözüm uygulayarak azaltılan bir ticaret yolu bulurken gaz ücretini hesaba katar.

Kolaylaştırılmış İşlemlere İzin Ver: Paraswap’ta bir jetonu onaylayarak, onu protokol tarafından desteklenen her DEX’te takas edebilirsiniz. Bu süreçten defalarca geçmeye gerek yoktur.

PSP geleceği 2022

Paraswap’ın ne olduğunu ve Paraswap’ın nasıl çalıştığını anlamışsınızdır. Bu makale size proje hakkında derin bir fikir verecektir, bu nedenle finansal tavsiye yoktur. Herhangi bir yatırım yapmadan önce Kendi Araştırmanızı Yapmalısınız ve kendi fonunuzdan sorumlu olmalısınız.

Bununla birlikte, kendi kararlarınızı vermeniz için size en iyi genel bakışı sağlamak için projenin bazı önemli noktalarını sağlayacaktır:

Son zamanlarda, proje, projeye erken katkıda bulunanlara çok sayıda jeton (% 7,5) hava yoluyla gönderdi. Airdrop, platforma daha fazla kullanıcı getirdiği ve projeyi geliştiren ilk destekçileri ödüllendirdiği için bir protokolün jetonunu başlatması için harika bir yoldur.

Ancak, Paraswap tarafından yapılan airdrop tartışmalı hale geldi. Proje oldukça uzun bir süredir (2020’den beri) mevcut olmasına rağmen, protokolün 1,3 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmasına yol açsa da, yalnızca yaklaşık 20.000 kişi airdrop’u aldı.

PSP token nedir? Bu şu soruyu gündeme getiriyor: Paraswap’ın son zamanlarda ortaya çıkışı ve büyümesi sürdürülebilir mi? Destekçileri kalmaya istekli mi yoksa airdroptan sonra ayrılacaklar mı? Paraswap bu “dramdan” sonra gelişebilir mi? Bu devasa airdroptan sonra Paraswap’ın nasıl büyüdüğüne bir göz atalım.

Gördüğünüz gibi, birkaç gün önce ParaSwap’ın günlük hacminde muazzam bir fiyat artışı oldu. Yine de, bu sayı Nisan – Mayıs 2021’e göre hala çok küçük (sadece 1/2’ye eşit) ve sadece Haziran, Ağustos ve Eylül 2021’e eşit. Dolayısıyla bu büyüme yeterince belirgin ve inandırıcı görünmüyor.

1inch ve 0x gibi diğer popüler DEX Toplayıcılarla karşılaştırıldığında, Paraswap’taki İşlem Haciminde önemli bir değişiklik olmadı. Aslında, Paraswap’taki İşlem Hacmi sadece yakın zamana kadar 0x’te bunu eşitleyebilir, ancak yine de 1 inç’e ulaşmak için çok uzakta.

PSP coin nedir?

Aynı durum Pazar Payında da görülmektedir. Protokolden sürekli bir artış olmasına rağmen, bu sadece 1 inç değil, 0x’i eşitlemek için yeterlidir.

Kripto yatırımcılarından büyük ilgi gören böylesine yankı uyandıran bir airdrop olayının ardından Paraswap için çok daha fazla beklenti ortaya çıkıyor. Ancak, Paraswap’ın bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı başka bir hikaye.

PSP token nedir? Bununla birlikte, Paraswap şu anda hala en büyük DEX Toplayıcılarından biridir ve projedeki son faaliyetler onu rakiplerine doğru itmek için katalizör olabilir. Protokolü izlememiz ve tüm bunlardan sonra nasıl performans göstereceğini görmemiz önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PSP token nedir? Paraswap coin nedir? PSP geleceği 2022

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin