PsyOptions nedir? FTX PsyOptions ön satışı, yorumları!

PsyOptions nedir?
PsyOptions nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PsyOptions nedir? Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir Amerikan tarzı seçenekler protokolüdür. Çekirdek protokolün mimarisine ve geliştirilmesine rehberlik eden ilkeler, esneklik ve birleştirilebilirliktir. Tamamen güvenilmezdir. Çekirdek protokol, seçeneklerin nasıl alınıp satılacağı veya fiyatlandırılacağı konusunda herhangi bir varsayımda bulunmaz. Seçenekler SPL Jetonları olarak temsil edilir, yani SPL Jetonlarını destekleyen herhangi bir DEX’te işlem görebilirler. Son olarak PsyOptions FTX borsasında ön satışa çıkmaya hazırlanıyor. Biz de kucukcekmeceden.com olarak PsyOptions yorum ve geleceği hakkında merak edilenleri derledik.

Green Chart coin nedir? Green coin nedir? [2022]

PsyOptions nedir?

Bir opsiyon yazabilmek için, dayanak varlığın opsiyon piyasası tarafından belirlenen tutarda kilitlenmesi gerekir. Altta yatan varlık boyutu 100 olan bir SOL/USDC seçeneği için, seçenek belirtecini basmak için 100 SOL kilitlenecektir. Opsiyon yazan kişi iki SPL Token alacaktır. Biri, kullanıcının getiri elde etmek için satabileceği seçeneği temsil eder. Diğeri, yazılı sözleşmeyi (dayanak varlık üzerindeki hak talebi) temsil eder ve sona erme sonrasında dayanak varlıkla değiştirilebilir.

Bir opsiyon belirteci vade öncesi tutmak, kullanıcıya, dayanak varlık için kotasyon varlığını değiştirerek egzersiz yapma yeteneği verir. Opsiyonun parada mı yoksa para dışında mı olduğu, egzersiz yapıp yapmamak tamamen token sahibine bağlıdır. Egzersiz yaparken, egzersiz yapan kişi [kullanım fiyatı * dayanak varlık boyutu] kotasyon varlığını kilitler , opsiyon jetonunu yakar ve dayanak varlığı alır.

PsyOptions yorum

PsyOptions yorum

2020’nin sonunda, kurucu katkıda bulunanlar, TradFi’de getiri üreten, opsiyon ticareti stratejisini otomatikleştirmek istiyorlardı. API erişimi hakkında bilgi almak için aracı kurumlarını aradılar, ancak hemen reddedildiler. İlk Solana hackathon’undan yeni çıkmış, onları vurdu. Neden Solana blok zincirine vanilya seçenekleri eklemiyoruz. Herkes ve herkes, doğal olarak yerleşik API erişimine sahip olacaktı, böylece istedikleri stratejiyi otomatikleştirebileceklerdi.

PsyOptions zorunluluktan doğdu. Genellikle TradFi yükümlüleriyle sınırlı olan ürünlere ve kaynaklara erişimi demokratikleştiriyoruz. PsyOptions, merkezi olmayan, izinsiz ve topluluğa ait bir finansal hizmetler platformu oluşturarak DeFi’ye bir TradFi hissi getirmeyi amaçlıyor. Vizyonumuz, kullanıcılarımıza yalnızca merkezi olmayan bir opsiyon ticaret platformu sağlamak değil, aynı zamanda dünya çapındaki DeFi kullanıcıları için fiili zincir üstü finansal hizmetler platformu olmaktır. İlk seçenek protokollerimiz, bu hedefe giden yolda sadece ilk adımdır.

Protokolün, benzersiz parametrelere dayalı olarak pazarların deterministik adreslemesini kullandığına dikkat etmek önemlidir, bu nedenle asla aynı pazardan iki tane olamaz. Bu, V1’in parçalanmış likidite şansını azaltmak için bilinçli bir kararıydı.

Yeni bir pazar yaratmak son derece ucuz ve kolaydır! Yeni bir pazar başlatıldığında birkaç şey olur. En önemli yaratılması olan Dayanak Varlık Havuz ve alıntı Varlık Havuz o pazar için. Bu havuzlar benzersizdir ve her bir pazara aittir. Birisi bir opsiyon sözleşmesi bastığında, teminatları bu havuzlarda depolanır, daha sonra bunun devamı gelir.

PsyOptions geleceği

PsyOption nedir? Opsiyon pozisyonları tamamen teminatlandırılmıştır, yani sadece kapalı aramalar ve güvenli satışlar desteklenir. Bir Çağrı seçeneği yazmak için seçenek yazıcısı, temel alınan varlığı kilitler. Benzer şekilde, bir Put yazmak için, opsiyon yazarı kotasyon varlığını kilitler.

PsyOptions geleceği

Protokol düzeyinde, Call vs Put kavramı yoktur. Akıllı okuyucu, opsiyonlar için dayanak ve kotasyon varlığını parametreleştirirseniz, Alım ve Satım işlevinin varlıklarla ters bir ilişkisi olduğunu fark edecektir. Daha açık bir şekilde, protokolde bir Put basmak için bir talimat yoktur, sadece bir Çağrı basmak için bir talimat vardır.

Protokol ilkel olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle seçenekler, bunların nasıl alınıp satılacağı, fiyatlandırılacağı vb. hakkında çok az varsayımda bulunur. Protokolün kendisi de hangi varlıkların seçeneklerinin olması ve hangilerinin olmaması gerektiği konusunda hiçbir varsayımda bulunmaz. NFT’ler üzerine sözleşmeler yazmak, tokenize edilmiş mülk tapuları, tokenize edilmiş hisse senetleri gibi çeşitli kullanım durumları göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir… PsyOption nedir? SPL Token olarak temsil edilebilecek her şey bir opsiyon piyasasına sahip olabilir. O piyasalarda likidite olur mu o ayrı bir tartışma konusu

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PsyOptions nedir? FTX PsyOptions ön satışı, yorumları!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin